18 листопада 2020 року у онлайн-форматі відбулось чергове засідання Громадської організації «Придніпровська асоціація лікарів-інтерністів», яку протягом тривалого часу очолює член-кореспондент НАМН України, д. мед. н., професор Тетяна Олексіївна Перцева. Тематика заходу цього разу була присвячена проблемам пульмонології, а авторами й доповідачами здебільшого стали викладачі нашої alma mater.

Так, перший блок доповідей стосувався найактуальнішої проблеми сьогодення – пандемії коронавірусної хвороби 2019 року (COVID-19). З доповідями як про саме захворювання, так і про його ускладенення, зокрема пневмонію, виступили професор Перцева Тетяна Олексіївна та доцент кафедри внутрішньої медицини 1 Бєлослудцева Ксенія Олегівна. Авторами презентації про роль бронхоскопії у комплексному лікуванні хворих на пневмонію, асоційовану з коронавірусною хворобою, стали співробітники кафедри внутрішньої медицини 2 і фтизіатрії – доцент Колісник Наталія Станіславівна та асистент Стаднік Олександр Ігорович. Напрочуд цікавий матеріал про патоморфологічні особливості вірусних пневмоній представили науковці кафедри патологічної анатомії – професор Шпонька Ігор Станіславович та асистент Шинкаренко Тимофій Вікторович.

Другий блок доповідей стосувався актуальних питань діагностики й лікування бронхообструктивних захворювань – хронічного обструктивного захворювання легень та бронхіальної астми. Доповідачами були співробітники кафедри внутрішньої медицини 1 – завідувач кафедри, професор Конопкіна Людмила Іванівна та доценти Мироненко Олена Валеріївна й Фесенко Олександр Володимирович.

Третій напрям науково-практичного заходу стосувався інтерстиціальних захворювань легень. З доповіддю про актуальні й проблемні питання стосовно ідіопатичного легеневого фіброзу виступила доцент кафедри внутрішньої медицини 1 Кірєєва Тетяна Володимирівна, а авторами презентації про особливості ураження легень при захворюваннях сполучної тканини стали професор Конопкіна Людмила Іванівна та доцент кафедри внутрішньої медицини 1 Ботвінікова Лариса Аркадіївна.

Про тромбоемболію в практиці лікаря-інтерніста цікавий матеріал представила доцент кафедри внутрішньої медицини 3 Васильєва Лариса Іванівна.

Засідання тривало 7 (!) годин, але промайнули вони дуже швидко, адже теми, які розглядались, були цікавими для спеціалістів різних медичних профілів. Модераторами заходу були професори Курята Олександр Вікторович та Конопкіна Людмила Іванівна.

Не дивлячись на усю свою зайнятість, на зв’язок у онлайн-форматі вийшла досить велика кількість лікарів – понад 120 осіб одномоментно; а біля 700 лікарів-практиків протягом наступних 3-х днів ще й переглянули матеріал у запису на Youtube.

Щиро дякуємо ГО «Армед» за технічне забезпечення трансляції!

Сподіваємось, що такі заходи і надалі будуть актуальними й корисними для лікарів та науковців.