Меню
  • Увага
  • ДМА

Новини

23 лютого 2021 року у ДЗ «Дніпропетровська медична академія Міністерства охорони здоров’я України» відбулася чергова Конференція трудового колективу, присвячена підсумкам роботи навчального закладу за 2020 рік.

Відповідно до закону «Про вищу освіту» для участі у конференції були сформовані списки делегатів від усіх функціональних підрозділів. Для участі у конференції були запрошені члени наглядової ради, члени вченої ради академії, представники студентського самоврядування, громадські організації.

Детальніше...

Наказ підписала ректор ДМА, професор Перцева Т. О.

"Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 17.02.2021 № 104 «Про внесення змін до деяких актів Кабінету Міністрів України», -

НАКАЗУЮ:

  1. Продовжити в академії дію карантину з метою запобігання поширенню гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-Co V-2 до 04.2021.
  2. Працівникам академії та здобувачам освіти додержуватися вимог карантинного режиму у приміщеннях академії, на території навчальних корпусів та гуртожитків."

 

З наказом можна ознайомитися за посиланням Наказ №36-ОД від 25.02.2021 року "Про продовження карантину в академії".


ДЗ «Дніпропетровська медична академія МОЗ України» протягом багатьох років надає освітні послуги громадянам Кувейту, встановлений тісний зв’язок з Посольством Кувейту в Україні з питань медичної освіти громадян країни.
Народ Кувейту пройшов складний шлях становлення і боротьби за свою незалежність.

Детальніше...

ДМА День відкритих дверейДнями в академії було проведено «День відкритих дверей». Зустріч із майбутніми випускниками шкіл, їх батьками проходила онлайн на каналі Youtube. Всі ті, хто підключився та взяв участь у заході, мали можливість наживо поспілкуватися з ректором Дніпропетровської медичної академії, професором Тетяною Олексіївною Перцевою та з відповідальним секретарем приймальної комісії, доцентом Оленою Олексіївною Русаковою.

Детальніше...

Sukmanskii

Початок 2021 для освітян України пов’язаний із знаменною датою – святкування 90-річчя доктора медичних наук, професора, заслуженого діяча науки і техніки України Олега Івановича Сукманського.

О. І. Сукманський народився 2 січня 1931 р. у м. Дриса (нині Верхньодвинськ Вітебської обл. Білорусії) у сім’ї лікарів. У 1951 р., у віці 20 років закінчив з відзнакою Вінницький державний медичний інститут і вступив до аспірантури при кафедрі патологічної фізіології Одеського державного медичного інституту, яку очолював відомий патофізіолог професор М. Н. Зайко. Тут він послідовно працює на посадах асистента (з 1954 р.), доцента (з 1960 р.), завідувача кафедри (з 1963 р.).

Детальніше...

KartcevaTA18 лютого 2021 р. виповнюється 90 років доценту кафедри гістології, ветерану академії Карцевій Тамарі Олексіївні.
Після закінчення Дніпропетровського державного університету з 1956 р. Тамара Олексіївна понад 50 років пропрацювала в Дніпропетровській медичній академії - спочатку старшим лаборантом, в подальшому - обрана за конкурсом на посаду асистента кафедри.

Під керівництвом професорів О. П. Лисогор і В. І. Архипенка виконала і успішно захистила в 1965 р. кандидатську дисертацію на тему «Вплив кисню на гонадотропні функції гіпофіза». У 1968 р. їй присвоєно звання доцента.

У 1962 р. кафедру гістології очолив В. І. Архипенко, і вся наукова робота співробітників сконцентрувалася на вивченні щитовидної залози і систем її регулювання.

Детальніше...

Сьогодні в нас велике свято. День народження дорогого вчителя - Тамари Олексіївни Карцевої . Це свято загальне, адже вчитель пропрацював на кафедрі гістології більш ніж півстоліття.

Познайомилася я з Ювіляром ще в студентські роки, активно беручи участь у житті наукового студентського гуртка кафедри гістології, а з вересня 1963 року, після закінчення інституту, влилась у колектив в якості викладача. В той період керував кафедрою видатний морфолог-гістолог, вчений з великої літери, учень Б.В. Альошина – доцент Володимир Іванович Архипенко.

Детальніше...