Симпозіум з міжнародною участю пройшов у Харкові в онлайн-форматі 24-25 листопада. Його організатори: ДУ «Інститут неврології, психіатрії та наркології НАМН України», ГО «Асоціація неврологів, психіатрів і наркологів України», Харківський національний університет імені В. Н. Каразіна, Харківський національний медичний університет, ГО «Всеукраїнська асоціація психосоматичної медицини».

Кафедра психіатрії, наркології та медичної психології Дніпровського державного медичного університету (в.о. завідувача кафедри - професор В. В. Огоренко) взяла активну участь у цьому потужному науковому форумі.

Учасники симпозіуму обговорювали найактуальніші проблеми сучасності, зокрема:

• Психічна травма під час війни та її вплив на здоров’я населення.
  • Сучасні моделі надання медичної допомоги хворим з неврологічними, психічними та наркологічними розладами в період воєнного часу.
  • Психологічна допомога та психосоціальна реабілітація постраждалих та найбільш уразливих груп населення під час війни (вимушені переселенці, діти, особи похилого віку).
  • Неврологічна, психіатрична та наркологічна допомога військовослужбовцям під час війни.
  • Сучасні стандарти лікування та реабілітації пацієнтів із травматичними ушкодженнями головного мозку, ПТСР, розладів адаптації.
  • Методи лікування та реабілітації пацієнтів з неврологічними та психологічними наслідками COVID-19.
  • Інноваційні методи діагностики, лікування, профілактики та реабілітації при наданні неврологічної, психіатричної та наркологічної допомоги.

Дуже важливо, що в ці непрості часи спільними зусиллями ми разом намагаємося допомагати, навчати, ділитися досвідом задля збереження психічного здоров’я населення нашої країни.