12 грудня 2019 року на кафедрі гістології було проведено перший тур Всеукраїнської олімпіади з гістології, в якому брали участь 80 студентів другого курсу різних факультетів академії, зокрема: 34 студенти 1-го та 2-го медичних факультетів, 41 студент англомовної форми навчання (2-й міжнародний факультет), 5 іноземних студентів, що навчаються українською мовою (1-й міжнародний факультет) та 5 студентів з Дніпровського медичного інституту традиційної і нетрадиційної медицини англомовної форми навчання.

В конкурсі взяли участь представники 10 країн світу: Індія, Ізраїль, Марокко, Палестина, Єгипет, Гана, Великобританія, Швеція, Узбекистан та, звичайно, Україна.

В першому турі брали  участь усі викладачі кафедри. Вони поставили по декілька усних питань з курсу дисципліни «Гістологія, цитологія та ембріологія», які стосувались гістологічної будови тканин, органів, а також особливостей їх ембріонального розвитку. В другому турі учасникам було продемонстровано понад 100 зображень гістологічних препаратів, виготовлених за  допомогою різних методів, які необхідно було ідентифікувати та назвати їхні діагностичні критерії.

Іноземні студенти змагались на рівні з вітчизняними та продемонстрували достатньо високий рівень знань.

За результатами були визначені наступні переможці.

Серед вітчизняних студентів 1 місце посіла Марцинкова Софія Вячеславівна (1А група), 2 місце - Дудля Анна Геннадіївна (1А група), а 3 місце розділили між собою Підгорна Інна Миколаївна (8А група) та Филь Дар`я Геннадіївна (7Б група);

Серед іноземних студентів 1 місце посів Ратход Ванш (416Б група, Індія), 2 місце - Толба Алі Амр Абделсаттар Алі (414Б група, Єгипет), 3 місце - Хомос Ахмед Вагді Ахмед Ібрахім (424Б група, Єгипет).

Вітаємо переможців олімпіади та бажаємо подальших успіхів в наступному етапі, який відбудеться навесні 2020 року в Тернопільському національному медичному університету імені І. Горбачевського!