У ДДМУ відбувся захист дисертації здобувача ступеня доктора філософії, аспіранта кафедри нервових хвороб та нейрохірургії ФПО Дніпровського державного медичного університету Вадима Андрійовича Перепелиці на тему: «Диференційоване хірургічне лікування парасагітальних менінгіом», галузь знань – 22 «Охорона здоров’я», спеціальність 222 «Медицина».

Науковий керівник – професор Андрій Григорович Сірко.

Результати роботи розширюють наукові уявлення про особливості функціонування венозної системи головного мозку при ПМ та вплив отриманих даних на тактику хірургічного лікування парасагітальних менінгіом головного мозку. Удосконалена техніка хірургічного лікування парасагітальних менінгіом залежно від прохідності ВСС та стану колатерального венозного кровообігу.

У дослідженні доведено, що повноцінний аналіз інструментальних методів дослідження головного мозку із використанням опції дослідження судинної системи головного мозку, нейронавігаційної станції (за наявності даних МРТ головного мозку та/або СКТ-ангіографії) та нових мікрохірургічних технік сприяє збільшенню радикальності та малотравматичному видаленню парасагітальної менінгіоми й зменшенню ризику інтраопераційних та післяопераційних ускладнень, що позитивним чином впливає на найближчі та віддалені результати лікування.

На підставі захисту дисертації спеціалізована вчена рада 08.601.099  під головуванням професора Ігоря Миколайовича Бондаренка ухвалила присудити ступінь доктора філософії В. А. Перепелиці. Спеціальність «Медицина», галузь знань «Охорона здоров’я».

Вітаємо дисертанта та наукового керівника з успішним захистом!