23 листопада 2023 року відбулося чергове засідання вченої ради ДДМУ під головуванням академіка НАМН України, професора Т. О. Перцевої. Голова вченої ради урочисто вручила диплом професора А. А. Криштофору, дипломи доцента Я. В. Лавренюк, Г. Б. Пелещенко, О. Ю. Сіренко, Т. В. Шинкаренку.

Члени вченої ради заслухали інформацію голови комісії зі службового розслідування професора І. С. Шпоньки стосовно скарги студентки М.-М. А. Пельчар. Встановлено, що під час проведення практичного заняття, яке відбулось 10 листопада 2023 року, викладач Л. І. Новоженіна порушила вимоги посадової інструкції в частині додержання мови освітнього процесу. До викладача Л. І. Новоженіної, на підставі ст. 147 КЗпП України, застосовано дисциплінарне стягнення у вигляді догани.

З першого питання порядку денного «Підготовка науково-педагогічних кадрів у сучасних умовах. Затвердження підсумків атестації аспірантів ДДМУ» доповідала завідувач аспірантури, професор О. В. Макаренко.

Доповідач зазначила, що підготовка здобувачів ступеня доктора філософії в університеті за новими ліцензійними умовами здійснюється за 5 спеціальностями: «Стоматологія» (ліцензований обсяг 12 осіб очної, заочної форми навчання); «Медицина» (25 осіб очної, заочної форми навчання); «Фізична терапія, ерготерапія» (25 осіб очної, заочної форми навчання); «Педіатрія» (15 осіб очної, заочної форми навчання); «Громадське здоров'я» (15 осіб очної, заочної форми навчання); «Біологія» (25 осіб очної, заочної форми навчання).

На 1 листопада 2023 р. в ДДМУ навчається 123 аспіранти: 8 – за бюджетною формою навчання (35 – очна денна форма навчання, 53 – очна вечірня форма навчання), 35 – за контрактом (8 – очна денна форма навчання, 22 – заочна форма навчання, 5 – іноземні громадяни).

Доповідач наголосила на змінах щодо термінів захисту дисертацій, які набувають чинності з 1 січня 2024 року, а також на основних вимогах до опонентів та наукових керівників.

З другого питання порядку денного «Підсумки роботи Студентського наукового товариства Дніпровського державного медичного університету (2022/2023 навчальний рік)» доповідав професор І. В. Твердохліб.

Цього року виповнюється 100 років відтоді, як у Катеринославській медичній академії відбулося перше документально підтверджене засідання студентського наукового гуртка.

Сьогодні більшість кафедр університету має студентський науковий гурток. Усі вони діють на загальних принципах, визначених статутом Студентського наукового товариства університету. 2022/2023 навчальний рік проходив в умовах дистанційного навчання, отже онлайн-конференції та засідання гуртків стали основною формою наукового спілкування. За цей період значно збільшилася кількість спільних міжкафедральних засідань наукових гуртків. Слід зазначити розширення категорій учасників від учнів ліцею, студентів до  лікарів-інтернів, професорсько-викладацького складу нашого університету та інших вищих навчальних закладів.

Навесні 2023 року відбулася щорічна конференція студентів та молодих учених ДДМУ «Новини та перспективи медичної науки». Загальна кількість учасників – 207 науковців (169 студентів та 38 молодих вчених); загальна кількість доповідей – 112. За результатами доповідей виданий збірник наукових робіт.

Доповідач визначив коло питань для вирішення в наступному році.

1. Активніше залучати до поточної роботи на кафедрах сили студентів-науковців за такими напрямками:
    • організація предметних олімпіад на кафедрах;
    • підготовка студентів до участі у Всеукраїнських студентських олімпіадах і конкурсах наукових робіт;
    • забезпечення належних умов для виконання студентами-науковцями фрагментів науково-дослідних робіт у позааудиторний час;
    • підготовка студентів до участі у студентських наукових заходах всіх рівнів, включаючи національні й міжнародні.
  2. Залучати студентів до участі в конференціях, які проводяться не лише на рівні молодіжних наукових заходів.
  3. Підвищити рівень публікацій результатів наукових робіт студентів та молодих учених з акцентом на підготовку статей у фахових виданнях.
  4. Активізувати підготовку та залучення студентів до участі в міжнародних проєктах і програмах стажування.
  5. Активізувати проведення студентських науково-практичних семінарів і конференцій на базі ДДМУ з реєстрацією їх у МОН і МОЗ України.

Вчена рада одноголосно затвердила доповіді з двох питань порядку денного.

Вчена рада розглянула конкурсні справи, провела таємне офлайн-голосування та затвердила:

І. На посаду директора Науково-дослідного інституту медико-біологічних проблем – Онул Наталію Михайлівну.

ІІ. На посаду декана медичного факультету – Жилюка Володимира Івановича.

ІІІ. На посаду завідувача кафедри:

1. Філат Тетяну Віталіївну – кафедра мовної підготовки та гуманітарних наук.
  2. Маслак Ганну Сергіївну – кафедра біохімії та медичної хімії.
  3. Родинського Олександра Георгійовича – кафедра фізіології.
  4. Степанського Дмитра Олександровича – кафедра мікробіології, вірусології, імунології, епідеміології та медико-біологічної фізики й інформатики.
  5. Лєвих Антона Едуардовича – кафедра фармакології.
  6. Ханюкова Олексія Олександровича – кафедра внутрішньої медицини 3.
  7. Абатурова Олександра Євгеновича – кафедра педіатрії 1 та медичної генетики.
  8. Вакуленко Людмилу Іванівну – кафедра пропедевтики дитячих хвороб та педіатрії 2.
  9. Самойленка Андрія Валерійовича – кафедра терапевтичної стоматології та стоматології ФПО.
  10. Огоренко Вікторію Вікторівну – кафедра психіатрії, наркології й медичної психології.

Вчена рада розглянула ряд інших поточних справ роботи університету.